gundemkocaeli.net
19. Akbank Kısa Sinema Şenliği 'Yarışma Filmleri' Açıklandı - Konferans Haberleri
Ana Sayfa Kültür-Sanat 12 Nisan 2023 7 Görüntüleme

19. Akbank Kısa Sinema Şenliği ‘Yarışma Filmleri’ Açıklandı

Kısa sinemaların üretimine özendirmek, bu alanda yeni üretimleri teşvik etmek ve ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları destelemek maksadıyla, 19 yıldır her yaştan sanatseveri kapsayan bir şenlik kültürü yaratan Akbank Kısa Sinema Festivali’nin yarış sinemaları açıklandı. 

Yeni tarihleri 2-12 Mayıs 2023 olarak duyurulan 19. Akbank Kısa Sinema Festivali kapsamında yer alan ‘Ulusal ve Uluslararası Kısa Sinema Yarışmaları’nın finalist sinemaları aşikâr oldu. Türkiye’de kısa sinema alanında faal bir platform oluşturan; bu yıl hem Akbank Sanat binasında hem de çevrimiçi olarak düzenlenecek olan şenliğin yarış kısımlarına 71 ülkeden toplam 2237 kısa sinema başvurdu.

Ulusal Müsabaka Şenlik Kısaları Bölümü’ne katılan eserler ortasından 14 sinema ve ‘Uluslararası Yarış Dünyadan Kısalar Bölümü’ müracaatları ortasından seçilen 15 sinema ‘En Âlâ Sinema Ödülü’ için müsabakaya hak kazandı. Ayrıyeten 20 yaş altı direktörlere yönelik yapılan ‘Genç Bakışlar’ müsabaka kısmında ise 6 sinema finalist olarak belirlendi.

En Yeterli Film’ olarak seçilecek yapıtların yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 50 bin TL, milletlerarası kategoride ise 5 bin dolar ile ödüllendirilecek. Genç Bakışlar kısmının kazanan direktörü ise 15 bin TL ile ödüllendirilecek.

19. Akbank Kısa Sinema Festivali kapsamında 2-12 Mayıs 2023 tarihleri ortasında yurt içi ve yurt dışından geniş iştirakli atölye çalışmaları ve söyleşileri de takip edilebilecek. 

Uluslararası Yarış ‘Dünyadan Kısalar’ Bölümü 

Aday Sinemalar:

Everything At Once 

Yönetmen: Henrik Dyb Zwart (Norveç)

Persona 

Yönetmen: Sujin Moon (Güney Kore)

Please Hold the Line 

Yönetmen: Tan Ce Ding (Malezya)

Will My Parents Come to See Me 

Yönetmen: Mo Harawe (Somali, Avusturya, Almanya)

A Conspiracy Man 

Yönetmen: Valerio Ferrara (İtalya)

The Left Behind 

Yönetmen: Aurélie Oliveira Pernet (Portekiz, İsviçre)

Snow in September 

Yönetmen: Lkhagvadulam Purev-Ochir (Moğolistan, Fransa)

At Little Wheelie Three Days Ago 

Yönetmen: Andrew Stephen Lee (ABD)

Fairplay 

Yönetmen: Zoel Aeschbacher (Fransa, İsviçre)

My Girlfriend 

Yönetmen: Kawthar Younis (Mısır)

Tsutsue 

Yönetmen: Amartei Armar (Gana, Fransa)

Ice Merchants 

Yönetmen: João Gonzalez (Portekiz, Fransa, İngiltere)

Lori 

Yönetmen: Abinash Bikram Shah (Nepal, Hong Kong)

Same Old 

Yönetmen: Lloyd Lee Choi (ABD, Kanada)

Der Molchkongress 

Yönetmen: Matthias Sahli, Immanuel Esser (İsviçre, Almanya) 

Ulusal Müsabaka ‘Festival Kısaları’ Bölümü 

Aday Sinemalar:

Rutubet 

Yönetmen: Turan Haste

Yazın Sonu 

Yönetmen: Sis Gürdal

Farklı Bir Yas 

Yönetmen: Beril Tan

Birlikte, Yalnız 

Yönetmen: Kasım Ördek 

Bugün Değil 

Yönetmen: Yağmur Mısırlıoğlu 

Adres 

Yönetmen: Aram Dildar

Koyun 

Yönetmen: Benhür Bolhava

Gece Babamızı Ararken 

Yönetmen: Alkım Özmen

Lekesiz 

Yönetmen: Ali Ercivan

Leyla 

Yönetmen: Nursen Çetin Köreken

Komşu Sesler 

Yönetmen: Ali Kıvanç Güldürür

Bahçeler Put Kesildi

Yönetmen: Ali Cabbar

Ben Tek Siz Hepiniz

Yönetmen: Barış Kefeli, Nükhet Taneri

Salça 

Yönetmen: Burak Oğuz Saguner

‘Genç Bakışlar’ Bölümü 

Aday Sinemalar:

Rutin 

Yönetmen: Yiğit Efe Söken

Yarından Mektup 

Yönetmen: Ege Topoyan

İtiraf 

Yönetmen: Andaç Bertuğ Şimşek

Küçük Hiçler 

Yönetmen: İpek Karan

E-duygu 

Yönetmen: İpek Karan

O2net 

Yönetmen: Abdelrahman Abdulfattah

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hack forum forum bahis onwin fethiye escort gaziantep escort gaziantep escort hack forum hacker sitesi bursa escort meritking meritking meritking meritking giriş izmit escort adana escort slot siteleri casibomcu.bet deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler Tarafbet izmir escort istanbul escort marmaris escort