Ana Sayfa Medya 24 Mart 2021 1 Görüntüleme

Dikkat! Meteoroloji’den uyarı üstüne uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava durumuna (24 -30 Mart 2021) ait bilgilerini paylaştı. Paylaşımda hava sıcaklıklarının ülke genelinde hissedilir derecede 6 ila 15 derece azalacağız, mevsim normallerinin altında seyredeceğinin iddia edildiği bildirildi. İstanbul’da çarşamba akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur bekleniyor. AKOM’dan, “Çarşamba akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının Marmara Bölgesi’ne giriş yapması bekleniyor.” açılaması yapıldı. Ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi.

24 MART HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi’nin genelinde kar yağışı bekleniyor. Kocaeli ve Balıkesir dolaylarında karla karışık yağmur görülebilir. Perşembe günü Kocaeli-Balıkesir-Çanakkale dolaylarında kar yağışı tesirini sürdürebilir.

Ege Bölgesi’nde Kütahya ve Afyonkarahisar etraflarında orta ara kar yağışı görülebilir. Kar; her iki vilayette Perşembe günü de tesirini sürdürebilir. Cuma günü Kütahya dolaylarında karla karışık yağmur bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi’nin geneli sağanak yağmurlu. Yağışlar Perşembe ve Cuma günleri azalabilir. Cuma günü Antalya dolaylarında bulutlar artıyor.İç Anadolu bölgesinin genelinde kar yağışı görülebilir. 3 günlük iddialara nazaran yağışların bölge genelinde devam etmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi’nde Bolu dolaylarında kar, Gümüşhane etrafında ise karla karışık yağmur görülebilir. Perşembe ve Cuma günler Bolu- Gümüşhane dolaylarında kar yağabilir.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Kars-Erzurum dolaylarında karla karışık yağmurun, Hakkari etrafında ise sağanak yağmurun tesirli olması bekleniyor. Perşembe ve Cuma günleri bölge genelinde kar yağışı görülebilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin geneli yağmurlu. Gaziantep dolaylarında ise sağanak yağmur bekleniyor. Yağışların Perşembe ve Cuma günleri de devam edeceği varsayım ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Doğu Akdeniz’in doğusu, Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi, Ankara, Konya, Kırıkkale, Çankırı ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli olacağı iddia edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu hadisesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde çok kuvvetli ve kısa vadeli fırtına (60-100 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesitleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde bu akşam saatlerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı (Hava kalitesinde azalma, çamur formunda yağış, görüş arasında azalma, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, Trakya ile bölgenin yükseklerinin kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ÇANAKKALE 2°C, 8°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL 3°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

KIRKLARELİ -3°C, 4°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) hafif kar yağışlı

KOCAELİ 3°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç bölümlerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

İZMİR 4°C, 11°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı

MANİSA 2°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

MUĞLA 1°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, Batı Akdeniz kıyıları ile Orta ve Doğu Akdeniz’in yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz’in iç kısımlarının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş etrafları ile Antalya’nın ve Adana’nın doğu kısımlarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz’de yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı istikametlerden çok kuvvetli ve fırtına halinde (70-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 12°C, 17°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 11°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı gececeği varsayım ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 12°C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 0°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin, bu akşam birinci saatlerde yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Konya, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Çankırı ve Sivas etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA -1°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam birinci saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI -1°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam birinci saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR -2°C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA 1°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur ve sağanak, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer ağır olmak üzere iç ve yüksek kısımlarında kar biçiminde olması bekleniyor.

BOLU -3°C, 1°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde ağır olmak üzere kar yağışlı

DÜZCE 1°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU -2°C, 1°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde ağır olmak üzere kar yağışlı

ZONGULDAK 3°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Samsun ile bölgenin iç kesitlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ekseriyetle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesitlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli ve kısa müddetli fırtına (50-100 km/sa)şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA 1°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı vakitle karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN 4°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, vakitle iç kısımları karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu gece iç ve yüksek bölümlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 3°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı vakitle iç ve yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 6°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, iç ve yükseklerinin bu gece yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, kuzeydoğusunun karla karışık yağmurlu geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; güney ve batı kısımları ile bu gece kuzeydoğuunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli taraflardan çok kuvvetli ve yer yer kısa müddetli fırtına (60-100 km/sa) formunda esmesi bekleniyor.

ERZURUM 4°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAKKARİ 7°C, 12°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARS 3°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

VAN 6°C, 12°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların güneyinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

ok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam kuzey kesitlerinde, gece saatlerinde Siirt etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey kesitlerinde güneyli istikametlerden kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (60-90 km/sa) formunda eseceği kestirim ediliyor. Güney kesitlerinde bu akşam saatlerinde toz taşınımı bekleniyor.

DİYARBAKIR 8°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 7°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 11°C, 15°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 11°C, 16°C

Modüllü ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Cumhuriyet

hack forum gaziantep escort gaziantep escort