Ana Sayfa Gündem 4 Şubat 2023 335 Görüntüleme

Torun ve Ekrem İmamoğlu, Yenilenen Tirebolu Meydanı’nı Açtı

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İBB’nin katkılarıyla tekrar düzenlenen Tirebolu Meydanı’nı vatandaşların kullanımına açtı.

Açılış için düzenlenen merasimde konuşan İmamoğlu, “Biliyorsunuz; bu ülkede, mahkeme yoluyla her şeyin sahibinin kendisi olduğunu zanneden bir irade tarafından, yargıyı hükümetin silahı üzere kullanarak, milletin iradesine darbe vurmaya çalışan, yok saymaya çalışan bir akılla uğraş ediyoruz.

Size onları şikayet etmeye geldim. Biz, sizin o kararlılığınızla, bu bir avuç insanın çarpık sistemini bo-za-ca-ğız. Bir kişiyi meskenine göndeririz, 86 milyon insanımızı keyifli ederiz. Bu kadar basit” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Piraziz ve Merkez’de başlattığı Giresun cinsinin ikinci kısmı için tarafını Tirebolu’ya çevirdi. Vatandaşlar, Keşap ve Espiye’de İmamoğlu’nu yollarda karşıladı. 

ESPİYE’DE KONUŞTU: “MİLLETİMİZİ ÖTEKİLEŞTİREN AKLI, DAİMA BİRLİKTE MAYIS AYINDA TUŞ EDECEĞİZ”

İmamoğlu, Espiye’de coşkulu bir kalabalığa yaptığı konuşmasında, “Bütün belediyelere takviye oluyoruz. Bizim kapımızı çalan her belediyeyle, partisine bakmadan İstanbul’un gücünü paylaşıyoruz. Ve her insanımıza eşit bakıyoruz. 16 milyon insanımıza eşit bakıyoruz. Hepsinin mutlu olması için, ağır bir uğraş içerisindeyiz. Bizi bölmek isteyenlere, parti tercihleri üzerinden insanları ayrıştıran akla karşı uygunlukla, güzellikle pak kalple, ahlakla ve vicdanla gayret vereceğiz. Ve göreceksiniz; milletimizi üzen, küstüren, ötekileştiren aklı, daima birlikte Mayıs ayında tuş edeceğiz. Bunlar bir avuç insan. İstanbul’da nasıl kazandık? Artık Türkiye’de kazanacağız. Bu bir siyasi kazanım olmayacak. Memleket için kazanacağız. Milletimiz için kazanacağız. Geleceğimiz için kazanacağız. Onun için emin adımlarla yürüyelim” tabirlerini kullandı. 

TİREBOLU, YENİLENMİŞ MEYDANINA KAVUŞTU

Torun ve İmamoğlu’nun Tirebolu’daki birinci durağı belediye binası oldu. Belediye Lideri Burhan Takır’ı makamında ziyaret eden Torun ve İmamoğlu, daha sonra ilçenin kıyı kesitinde yer alan meydana geçti. İBB’nin katkılarıyla yine düzenlenen “Tirebolu Meydan Düzenleme Projesi”, düzenlenen merasimle halkın kullanımına açıldı. CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya’nın da katıldığı merasimde, sırasıyla; Tirebolu Belediye Lideri Takır, CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, İmamoğlu ve Torun birer konuşma yaptı. 

“KARADENİZ’İN EVLADIYIM”

Kendisini “Karadeniz’in evladı” olarak niteleyen İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle oldu: 

“Memleketimin dışında ömrüm yaklaşık 35 yıldır var. 35 yıldır bu hoş topraklarla bağım hiç kopmadı. Tirebolu’yu da başka severim. Tirebolu’nun yeri, tabiatı, coğrafik özelliği ve tarihteki yeri de özeldir. Bugünkü pozisyonu da çok özeldir. Alışılmış ki Tirebolu’ya beni bağlayan hoş insanları vardır. Dostlarım vardır. Hoş yerleri vardır. Sıklıkla gelirim. Selamlaşırım. Sokaklarında dolaşırım ve insanlarıyla hasbihal ederim. Etmeye de devam edeceğim. En son geldiğimizde, bu meydanın daha uygun bir meydana dönüşmesi noktasında müşahedelerim olmuştu. Burayı gezerken, bu hislerimi daha sonra çok kıymetli Belediye Liderimiz Burhan Bey’e aktarmıştım. Ve kendisiyle burayı derleyip, toparlayıp bu kente nasıl ikram edebiliriz diye konuşmuştuk. Bugün bu formda nizamıyla, tertibiyle, Tirebolu’ya yakışan bir yer olması, beni çok keyifli etti. Tirebolu’ya iyi uğurlu olsun.”

“BU ÜLKENİN BİR KABİLE ÜLKESİ OLDUĞUNU ZANNEDİYORLAR”

“Kıymetli hemşehrilerim, sevgili dostlar; alışılmış ki Giresun’u ziyaretimin farklı bir özelliği de var. Çözmemiz gereken, konuşmamız gereken, gayret etmemiz gereken bir memleket problemi var. Onun için de geldim. Biliyorsunuz; bu ülkede, mahkeme yoluyla her şeyin sahibinin kendisi olduğunu zanneden bir irade tarafından, yargıyı hükümetin silahı üzere kullanarak, milletin iradesine darbe vurmaya çalışan, yok saymaya çalışan bir akılla uğraş ediyoruz. Size onları şikayet etmeye geldim. Kendilerini milletin üstünde görüyorlar. Bu ülkenin, güya bir kabile ülkesi olduğunu zannediyorlar. Aslında bu ülkeye çok büyük ziyan veriyorlar. Hukukun üstünlüğü prensibini çiğniyorlar. Ulusal iradeyi yok sayıyorlar. Onlara bir şeyi hatırlatmamız lazım: Bu ülkede yüz yıldan daha fazladır bir kelam geçerlidir. Bu kelam, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı andan itibaren geçerlidir. Amasya’dan Erzurum’a, Sivas’tan Ankara’ya taşıdığı bedellerle; ‘Egemenlik, kayıtsız kuralsız milletindir’ demiştir. İşte biz, onlara Cumhuriyet’i hatırlatacağız.”

“O KARARI MİLLETİMİZ REDDEDİYOR”

“Cumhuriyet, yöneticilerin hadlerini bildiği sistemdir. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet, bu cennet vatanın, bu hoş memleketin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine her evladının, bir mesken üzere gördüğümüz bir vatanın eşit hissedarları olduğu bir ülkedir. Yok birbirimizden farkımız. Hiçbirimiz birbirimizden üstün değiliz. Bu memleketin eşit evlatlarıyız. Bunu işte bu bir avuç beşere, en zirvesinden en öteki kademedeki insanına kadar hatırlatıyoruz. Hadlerini bildiriyoruz. Hadlerini bildireceğiz. Vakti yakındır. Had bildirecek, milletimizdir, milletimiz. Kıymetli dostlar, bu haysiyet taarruzudur. Yaptığımız uğraş, haysiyet çabasıdır. Verilen kararlar, mahkeme kararları, soruşturmalar, terör soruşturmaları -sözüm ona- işte bütün bunlar, siyasi kararlardır. O mahkemeden o kararların çıkması için yaptıkları tertipleri tek tek biliyoruz. Yalnızca lokal mahkemeyi değil, mahkemenin içindeki takımları, savcısından yargıcına nasıl zapt ettiklerini, nasıl baskı altına aldıklarını biliyoruz. Orada adalet olmaz. Orada yargı, yargı olmaktan çıkar, sizden olmayanlara ne yazık ki tehlikeli bir silaha dönüşür. O yüzden mahkemeden çıkmış olsa da o karar yanlıştır. O kararı reddediyoruz. O kararı milletimiz reddediyor. Hiçbir vicdan kabul etmiyor. Bunun partisi yok.”

“NEYMİŞ? İSTANBUL’U ELİMİZDEN ALACAKLARMIŞ”

“Değerli dostlar; neymiş? İstanbul’u elimizden alacaklarmış. İstanbul’u kendi malları zannediyorlar. Kendilerine ilişkin zannediyorlar. Tıpkı biçimde, bu memleketi de kendilerine ilişkin zannetmeye başladılar. İstanbul’da 13 bin oyla seçimi kaybettiler. Kendi malı olduğunu zannettikleri için, bin bir palavra, talanla seçimi elimizden almaya uğraş ettiler. Millet, 806 bin defa tokatladı. Artık milletin de memleketin de onlara ilişkin olduğunu zannediyorlar. Ben, sandıkta yiyecekleri tokadın sayısını hesaplamakta bile zorlanıyorum. Milyonlarca fark yiyecekler, milyonlarca. Türkiye’de işte bu hukuksuzluğun bozulması için ve sizin iradenizle bu kararın karşısındaki dik duruşumuzu ortaya koymak için Giresun’dayım, Tirebolu’dayım.” 

“BİR AVUÇ İNSANIN ÇARPIK SİSTEMİNİ BO-ZA-CA-ĞIZ”

“Türkiye ekonomik uçurumun kıyısında. Bu topraklarda adalet ve huzur kalmadı ve hepimizin ağız tadı rahmeti kaçtı. Kime sorsam, kaygılı ve şikayetçi. Ancak bunların tek kaygısı var: ‘Aman koltuğum elimden gitmesin. Aman bu tertibim bozulmasın.’ Bu nizam, bir avuç insanın sistemi. Bu tertipte millete refah yok. Bu tertipte senin evladına, liyakatine nazaran iş imkanı yok. Bu ülkede eğitimden 75’i beşi şikayetçiyken, bu bir avuç insanın kaygısı, evlatlarımızın âlâ eğitim alması asla değil ve olmayacak. O bakımdan biz, sizin o kararlılığınızla, bu bir avuç insanın çarpık tertibini bo-za-ca-ğız. Bir kişiyi konutuna göndeririz, 86 milyon insanımızı keyifli ederiz. Bu kadar kolay. Zira, bu milletin eşitsizliğe tahammülü kalmadı. Siyaset ismi altında milleti birbirine düşman ediyorlar. Hukuksuzluk Giresun’daysa, karşısında duracağız. İstanbul’daysa, karşısında duracağız. Mardin’deyse, orada da karşısında duracağız. Diyarbakır’daysa, orada da karşısında duracağız. Benim hukuksuzluktan, adaletsizlikten tek bir vatandaşımın dahi canı yanmayacak.” 

“BU MEMLEKET; ADALETSİZLİĞE, HUKUKSUZLUĞA KARŞI DAİMA DİK DURMUŞTUR”

“Bu memleket; adaletsizliğe, hukuksuzluğa karşı daima dik durmuştur. Özgürlüğünden asla taviz vermemiştir. Her yerde söylüyorum: Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım. Hepimiz hür doğduk, hür yaşayacağız. Hürriyetimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu ülke, bir kişinin güçlü değil, 86 milyon insanın güçlü olduğu bir ülke olacak. Bu ülkenin Meclis’i de güçlü olacak. Bu ülkenin hükümeti de güçlü olacak. Yargısı da güçlü olacak. Mahallî idareleri de güçlü olacak. Bu ülkenin bürokratı, bir bireyden her gün fırça yemeyecek. Bu ülkenin bürokratı işini yapacak, denetlenecek. Millet takdir edecek. Fırçayı millet atar. Sandıkta hesabını verirsin, fırçayı millete atar. Kurumların büyüdüğü, büyütüldüğü bir Türkiye var edeceğiz. Vatandaşımızın hakları, özgürlükleri, maddi imkanları ve fırsatları genişleyecek. Çocuklarımız keyifli olacak. Çocuklarımız, eğitimde eşit olacak. Vatandaşın kelamının üstüne hiç kimse kelam söyleyemeyecek. Bir ülke, fakat bu türlü güçlenir. Onun için hepimiz bu eksiklikleri gidermek zorundayız. Biz neden daha memnun, daha özgür ve daha güçlü olmayalım? Bu memleketin parası bize kâfi. İşte Millet İttifakı, bunu yapmaya çalışıyor. İşte Altılı Masa, Türkiye’mizi güçlendirmeye çalışıyor. Hepinize o masada emek veren siyasi partilerimizin önderlerimizin selamlarını da getirdik. Başta Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Sayın Meral Akşener Hanımefendi olmak üzere, bütün başkanların selamlarını getirdik.”

“BÖYLE BİR SÜRECİ YÖNETEN, ASRIN BAŞKANI OLAMAZ”

“Bugün, ‘Öyle bir sistem kurdum ki, bu memleket ayakta dimdik durur’ diyemiyorsa; yirmi yıldır hala memleketin her gün büyük problemlerle başı ağrıyorsa ve hala bu ülkede beşerler ülkeden kaçmak istiyorsa; gençler umutsuzsa, gençler ne yazık ki gelecekle ilgili hayaller kuramıyorsa; çocuklar bile adalet istiyorsa, ‘Kurtarın bizi’ diyorsa… Kusura bakmayın. Bu türlü bir süreci yöneten, asrın önderi olamaz. Bu türlü bir süreci yöneten, hepimize dert verir. Hasebiyle bu ülkeyi kurumlarla ve kurallarla güçlendirecek, yeni bir tertibi bir avuç beşere karşı vicdanın, ahlakın, faziletin ve rahmetin konuşulduğu bir devri daima birlikte kazandıracağız. Sağduyumuzla güler yüzümüzle, halayımızla, horonumuzla, davulumuzla, zurnamızla, kemençemizle biz, 14 Mayıs’taki Cumhuriyet’in, demokrasiyle ve adaletle taçlandığı bayrama hazır mıyız?  Sizden isteğim şu: Birbirimize sırt verelim. Bölünüp parçalanmadan, tek yumruk olalım. Bizler, birbirini seven insanlarız. Bu ülkeyi hak ettiği yere daima birlikte çıkaralım.” 

“BİZİM SEVGİMİZ, BERBATLIĞI BOĞACAK”

“Biz, birbirini seven insanlarız. Bir türkü var ya; eksik söylemeyeyim artık: Giresun’da kayıklar / kızlar fındık, ayıklar / seven seveni gece gündüz sayıklar. O denli değil miydi? Biz, birbirini seven insanlarız. Bizim sevgimiz, berbatlığı boğacak. Bizim birbirimize olan tutkumuz, bizi ayrıştıran insanların sesini kısacak. Bağıracak bağıracak; kimse o sesi duymayacak. Hatta görmezden gelecek. Gözümüzün içine baka baka geleceğe dair umut dolu olacağız. Sizlere söyleyeyim: O eski tezli laflarının günü bitti. Giresun’da söyledim, burada da söyleyeyim: ‘Efendim, atı alan Üsküdar’ı geçer’ demişti ya. Artık at da bizim, Üsküdar’da bizim. Onun için 14 Mayıs’ta arbedenin, yoksulluğun, çaresizliğin değil; barışın, zenginliğin ve mutluluğun kazandığı bir seçim olsun. 14 Mayıs, coşkulu bir milletin bayramı olsun. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışsın. Milletçe ceddimize, dedemize, ninemize, Mustafa Kemal Atatürk’e daima birlikte layık olalım. Daima birlikte kazanalım. Ben, size güveniyorum. Bu haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı en yüksek dirençle, dimdik ayakta duracağız. Ben, şu üstte gördüğünüz o yalçın kayalıkların, o dağların, bayırların evladıyım. Ben, Karadeniz çocuğuyum. Ben de yılgınlık olmaz. Daima birlikte kazanacağız. Bu berbat kararları, milletçe bertaraf edeceğiz. Geri püskürteceğiz ve hak, hukuk ve adaletin kazandığı bir seçimi daima birlikte yaşayacağız.” 

TORUN: “BU ÜLKENİN KAYNAKLARINI SÖMÜRÜYORSUNUZ”

Meydanda toplanan vatandaşlara CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ileten Torun, “Çok pahalı Belediye Liderimiz, bu hizmetlerini Anadolu’nun her bir köşesinde elinden geldiğince vermeye çalışıyor. Bugün de Tirebolu’muzda gördüğünüz üzere hoş bir meydan düzenlemesiyle karşı karşıyayız. Alışılmış ki Tirebolu Belediye Liderim birçok hizmetleri, elinden geldiğince gerçekleştirmeye çalışıyor. Büyükşehir olarak da Ekrem Beyefendi, her türlü dayanağıyla yanında. Bizim belediyelerimiz, nitekim her türlü imkansızlığa karşın ağır bir çalışma içerisinde. İktidarın her türlü engellemesi, her türlü kamu kaynaklarını kapatmasına karşın, onlar büyük bir gayret içerisinde. Fakat onlar başardıkça bu ceberrut yapı, maalesef onları mahkum etmeye çalışıyor. Lakin asla yılmayacağız, asla diz çökmeyeceğiz. Bu sabahleyin de Ataşehir’e operasyon yaptılar akılları sıra. 21 arkadaşımızı şu anda gözaltına aldılar. 10 yıl evvelki defterleri karıştırıp karıştırıp, ‘Ne buluruz’ diye çalışıyorlar. Bulamazsınız kardeşim. Biz de bulamazsınız. Siz, kendinize bakın. Siz lekelisiniz. Siz, bu ülkenin kaynaklarını sömürüyorsunuz” dedi. 

“HİÇBİR BELEDİYE LİDERİMİZE DOKUNAMAYACAKSINIZ”

Ülkece ekonomik manada güç günlerden geçtiğimizi lisana getiren Torun, “Her yerde yangın var. Bugün dün de enflasyon sayıları açıklandı. TÜİK’in sayılarına nazaran yüzde 57. Siz buna inanıyor musunuz? Bunların işi gücü kandırmaca, palavra, dolan. Ve bir de ne yaptılar biliyor musunuz? Dün, TMO’ya fındık sattırdılar. 61-62 lira lira olan fındığı, 55 liraya düşürdüler. Yeniden birilerine, yabancı sermayeye para kazandırdılar. Yeniden üreticinin hakkını çaldılar. Üreticinin hakkını çalanlara, 14 Mayıs’ta, gereken yanıtı verecek miyiz? Evet; bu haramilerin saltanatını bitireceğiz ve daima birlikte, Millet İttifakı olarak, halkın iktidarını misyona getireceğiz. Meydanımız, Tirebolu’muza iyi uğurlu olsun. Elbette ki hoş günlerde buluşacağız. Keyifli günlerde buluşacağız. Ve bizim hiçbir belediye liderimize dokunamayacaksınız” biçiminde konuştu. 

EYNESİL’DE KONUŞTU: “BİR AVUÇ BEŞERE KARŞI DİMDİK AYAKTA OLDUĞUMUZU HERKES GÖRSÜN”

Konuşmaların akabinde kesilen kurdele ile İBB’nin katkılarıyla yine düzenlenen Tirebolu Meydanı, vatandaşların kullanımına açıldı. Tirebolu’dan Eynesil’e geçen Torun ve İmamoğlu, Belediye Lideri Ahmet Latif Karadeniz ve coşkulu bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ağır ilgisi altında belediye binası önüne ulaşan İmamoğlu, burada yurttaşlara bir konuşma yaptı. “Giresun’daki 3 ilçe belediyemizi ziyaret etmeyi çok arzuladık. Liderlerimizin yanındayız. Bir arada proje üretip, iş üretme konusunda karşılıklı diyalog halindeyiz. Her yöreye bir yapıtımızın olmasını istek ediyoruz. Sizlerin varlığı, inanınız ki bize güç veriyor” dedi. “Bizim hakkımızı ve hukukumuzu yemek isteyen bir avuç beşere karşı dimdik ayakta olduğumuzu, dipdiri, bir tek beden bir ortada olduğumuzu herkes görsün istedim” diyen İmamoğlu, “Onun için Giresun’dayım. Onun için Eynesil’deyim. Güzel ki varsınız. Bu yörenin insanı direkt şaşmaz. Bu memleketin insanı, asla ve asla adaletsizliğe boyun eğmez. Karakterimiz bu. Bugünün iradesi, diyor ki; ‘Memleket de benim İstanbul da benim. İstediğimi yargı eliyle, öteki türlü oyunlarla alırım elinden, işime bakarım. Biz de diyoruz ki; ‘Sen o kelamları artık bu millete geçiremezsin.’ Bugünün anlayışına, bir avuç beşere diyoruz ki; ‘2019’da biz ona İstanbul’da, milletçe dur dedik.’  Milletin iradesine hürmet göstermeyen de halkından gereken muameleyi gördü hem de yüz binlerce farkla gördü” sözlerini kullandı. 

“EKREM İMAMOĞLU, ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN KONUŞUYOR”

Yaşanılan sürecin Ekrem İmamoğlu’nun şahsi sorunu olmadığını vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bu, milletin iradesinin yok sayılması problemi. Bu hak arama sürecini yaparken, buradaki dostlarından, hemşehrilerinden ve bütün milletimizden şöyle dilerim: Ekrem İmamoğlu, aslında her birinizin çocuğu için konuşuyor. Çocuklarınızın, kızlarınızın, oğullarınızın geleceği için konuşuyor. Ben, kendi evladımın hiçbir gücün karşısında adaletsiz uygulamalarla boyun eğmesine asla ve asla tahammül edemem. Buna müsaade edemem. Sonuna kadar çaba ederim. Hasebiyle bu memleketin her çocuğu da en az benim çocuğum kadar özgürlüğü hak eden çocuklardır. Onlar için de uğraş edeceğiz. Ve inşallah milletçe, hak ettiğimiz idare anlayışını bu Mayıs’ta daima birlikte yakalayacağız. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışan, 14 Mayıs’ta bir demokrasi, bir adalet bayramını daima birlikte milletimize, memleketimize, kentlerimize, Giresun’a yaşatacağız Allah’ın müsaadesiyle. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kararlıyız. Mani tanımayız. Kendi içimizde asla ve asla ayrışmayacağız. Bundan sonra ayrışmak değil, milleti kendimize çekmek için, kucaklaşmak için uğraş ederiz. Doğruları yapacağız. Tek kuralı bu. Daima birlikte. En hakikat işleri yapacağız. Milletimize sorumluyuz. Sizinle konuşacağız, sizi dinleyeceğiz. Eninde sonunda başaracağız. Yolumuz açık olsun.”

Torun, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, konuşmanın akabinde Karadeniz’in makam odasında yorgunluk çayı içti. İmamoğlu’nun Giresun tipi, başladığı üzere vatandaşların ağır ilgisi altında son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hack forum hack forumu hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr beylikdüzü escort
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis onwin babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu